نوسازی آسانسور و چگونگی مراحل آن

نوسازی آسانسور
نوسازی آسانسور

نوسازی آسانسور و چگونگی مراحل آن

آسانسورها از جمله دستگاه هایی هستند که میزان استفاده از آنها بسیار زیاد است.  این میزان مصرف در ساختمان های تجاری، اداری و مجتمع های بزرگ مسکونی بسیار بیشتر است بنابراین لزوم تعمیرات آسانسور و همچنین نوسازی آسانسور را بیشتر می شود

در برج ها و ساختمان های بلند مرتبه قدیمی که از عمر آنها 20-30 سال می گذرد تعمیرات آسانسور اهمیت بسیاری پیدا می کند، عمر آسانسور ها و عدم نوسازی آن موجب هراس و نگرانی ساکنین و کاربران آسانسور خواهد شد.

اگر از وضعیت ایمنی آسانسور خود اطمینان ندارید و آسانسور شما مطابق استانداردهای لازم عمل نمی کند و خرابی آسانسور شما بیش از حد است می بایست با قید فوریت اقدام به تعمیرات آسانسور و همچنین نوسازی آسانسور نمایید.

به طور معمول آسانسور به دلیل استفاده نادرست، فرسودگی، استفاده مکرر در طول زمان و  عدم استفاده از سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه نیاز به بازسازی و تعمیرات آسانسور پیدا می کند.

مراحل و چگونگی نوسازی آسانسور

مراحل نوسازی آسانسور

شرکت آسانسور تعادل با  آنالیز دقیق و بررسی تمامی قطعات و تجهیزات آسانسور توسط گروه مهندسین مجموعه تعادل و تعمیرکاران مجرب و آموزش دیده به بالابردن سطح ایمنی، بالا بردن سطح عملکرد، نوسازی و زیباسازی و در نهایت استاندارد سازی آسانسور شما کمک می کند.

مراحل نوسازی آسانسور

مرحله اول:

بازدید و بررسی آسانسور توسط کارشناس مجرب (بازدید آسانسور رایگان انجام می گردد).

ارائه گزارش توسط کارشناس به همراه پیش فاکتور

مرحله دوم:

تهیه لوازم مورد نیاز و انتقال و ارسال به پروژه

تعویض و تعمیرات آسانسور و نصب قطعات جدید

تست و تحویل نهایی به کارفرما

تعمیرات موتور آسانسور

تعمیرات موتور آسانسور
تعمیرات موتور آسانسور

نکته قابل ذکر این است که نوسازی آسانسور و تعمیرات آسانسور در بخش های مختلفی از جمله تزئینات کابین و همچنین بازسازی موتور آسانسور و … انجام می گردد.

کارشناسان حوزه آسانسور اعتقاد دارند که تعمیرات آسانسور از جمله تعمیر موتور آسانسور شامل فرایند بسیار پیچیده و تخصصی می باشد و نیاز به داشتن مهارت و تجربه زیادی دارد.

پیشرفت تکنولوژی ، به روز شدن صنعت آسانسور و همچنین گستردگی قطعات ، اهمیت و حساسیت نوسازی و تعمیرات آسانسور را پررنگ تر می کنند.

لازم به ذکر است، موتور های آسانسور از نظر کیفیت، مکانیزم و ابعاد متفاوت هستند و دارای مشخصات فنی گوناگونی می باشد.

بنابر این در ارتباط با تعمیرات موتور آسانسور تشخیص درست ایراد موتور بسیار اهمیت دارد .تعمیرات آسانسور مهمتر از همه تعمیر موتور آسانسور نیاز به تخصص و تجربه بسیار دارد.

شناخت ابزارآلات ، قطعات ، تجهیزات موتور و متعلقات آن کاری کاملا تخصصی می‌باشد.

نکته قابل ذکر این است که متاسفانه عدم توجه مدیران ساختمان ها اعم از اداری تجاری و مسکونی به مقوله سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ادواری علاوه بر خسارات مالی و تسریع روند فرسوده شدن آسانسور ممکن است خسارات جانی نیز به همراه داشته باشد.

.متخصصین و تکنسین های مجموعه تعادل این اطمینان را به شما می دهند که با استفاده از دانش و تجربه خود بهترین خدمات با کمترین و به صرفه ترین هزینه را ارائه دهند.

تعمیر گیربکس موتور آسانسور

یکی از بخش های مهم و اساسی موتور آسانسور گیربکس آسانسور می باشد. به طور معمول بیشتر خرابی های موتور آسانسور در بخش گیربکس آسانسور می باشد لرزش های غیرمعمول در هنگام استارت و توقف موتور یکی از علائم خرابی موتور آسانسور می باشد.

اگر لرزش در زمانی اتفاق بیافتد که کابین در حرکت است نقص به وجود آمده را می توان در بلبرینگ ها و حلزونی داخل گیربکس جستجو کرد. که در نهایت با بازکردن گیربکس و تعویض بلبرینگ ها و تراش حلزونی ها نقص و خرابی مرتفع می شود.

میخوایی بیشتر بدونی؟  تعمیر آسانسور شهرزیبا

تعمیرات و تعویض سیم بکسل آسانسور

تعمیرات آسانسور
تعمیرات آسانسور

اهمیت سیم بکسل در آسانسور بسیار قابل توجه می باشد حرکت و جابه جایی کابین آسانسور توسط سیم بکسل انجام می شود.

بنابراین استفاده از سیم بکسل مرغوب و با کیفیت اهمیت بسزایی دارد. در برخی موارد در صورت نگهداری و رسیدگی مناسب اصلا نیازی به تعویض سیم بکسل ها نمی باشد.

با استفاده از سرویس و نگهداری آسانسور توسط سرویس کار آسانسور ماهر می توان با بررسی های ماهانه تمامی قطعات و تجهیزات آسانسور از جمله بازدید و بررسی سیم بکسل ها میتوان آسانسور را در سطح مطلوبی از امنیت و استاندارد قرار داد.

دراین صورت نیاز به تعمیر آسانسور و همچنین تعویض قطعات کاسته شود.به این ترتیب می توان از فرسودگی آسانسور جلوگیری نمود.

بازسازی و نوسازی کابین آسانسور

بازسازی آسانسور نوسازی آسانسور
بازسازی آسانسور نوسازی آسانسور

پس از گذشت چندین سال از زمان استفاده از آسانسور و عدم سرویس و نگهداری آسانسور به طور ماهانه و همچنین استفاده نا صحیح از آسانسور ، اهمیت بازسازی کابین آسانسور را دو چندان می شود.

با نوسازی آسانسور از جمله بازسازی کابین می توان آسانسور را نو و مدرن کرد. به دلیل اینکه کابین آسانسور بیشتر از قطعات دیگر آسانسور در معرض دید است باید در نگهداری آن تلاش کرد.

برای مثال می توان با تعویض صفحه کلید یا همان شاسی آسانسور، تعویض دستگیره و یا تعویض پوشش داخلی و … اقدام به نوسازی و بازسازی آسانسور نمود.

از آنجایی که کابین آسانسور باید جان پناهی امن برای کاربر و مسافر باشد ، باید از ظاهر مناسب برخوردار باشد.

مدرن نمودن و نوسازی کابین آسانسور باعث می شود که افراد در زمان کوتاه استفاده از آسانسور میبایست حس امنیت و آرامش نیز داشته باشند.

بخش های مختلف بازسازی کابین آسانسور

مراحل نوسازی آسانسور
مراحل نوسازی آسانسور

 

سقف کابین

آینه های به کاررفته در کابین آسانسور

پوشش داخلی کابین آسانسور

پنل کابین…

در بازسازی داخل کابین آسانسور از اجناس مختلفی استفاده می شود. برخی کابین ها از پوشش تمام استیل و برخی دیگر نیمه استیل استفاده می کنند استیل می تواند دودی و یا طلایی و … باشد.

هزینه پوشش های تمام استیل از سایر پوشش ها خیلی بیشتر است و در پوشش نیمه استیل بخشی استیل و نیمی دیگر می تواند ام دی اف باشد که هزینه این نوع پوشش داخل کابین به تبع کمتر از پوشش تمام استیل می باشد.

کابین پانوراما

کابین آسانسور پانوروما از زیبایی و چشم انداز فوق العاده ای برخوردار است. از این نوع کابین می توان در مجتمع های اداری  و تجاری  و …. سایر موارد استفاده نمود. با استفاده از درب های شیشه ای می توان آسانسور را مدرن نمود. آینه کاری در کابین نیز می تواند زیبایی دو چندانی را به کابین آسانسور ببخشد.

از آنجایی که مبحث نوسازی و بازسازی آسانسور بسیار گسترده و پیچیده می باشد به اطلاع همشهریان محترم می رساند مجموعه آسانسور و پله برقی تعادل با ارائه خدمات تخصصی و استفاده از مهندسین مجرب و حرفه ای و با استفاده از سرویس کاران مجرب و آموزش دیده شما را در امر بازسازی آسانسور راهنمایی و همراهی می کنند.

هدف ما جلب رضایت شماست

سرویس آسانسور
سرویس آسانسور

روی ما حساب کنید

۰۲۱۴۷۶۲۷۲۸۲

  • مقالات مرتبط
guest
1 دیدگاه
قديمي ترين
جديدترين
Inline Feedbacks
View all comments
صالحی

سلام وقت شما بخیر
این مقاله کاربردی بود
تشکر از تیم تعادل

سرویس آسانسور

در صورت خرابی آسانسور خود با ما تماس بگیرید. کاشناسان ما بعد از بررسی مورد را به نزدیک ترین تکنسین اطلاع داده و در کمتر از 1 ساعت جهت رفع خرابی به پروژه شما مراجعه خواهد کرد.

این مطلب گواه بر توانایی بالای ما در جلب رضایت مشترکین گرامی می باشد

منتظر تماس شما هستیم

شهرزیبا خ آیت اله کاشانی
02147627282
02144340047
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)