نکات تاکیدی:

تعمیر آسانسور ستارخان –  سرویس و تعمیر آسانسور ستارخان – تعمیر و سرویس آسانسور در ستارخان – سرویس آسانسور ستارخان – سرویس آسانسور در ستارخان – تعمیرات آسانسور در ستارخان سرویس و نگهداری آسانسور در ستارخان – رفع خرابی آسانسور ستارخان – سرویسکار آسانسور در ستارخان – تعمیرکار آسانسور در ستارخان – هزینه خدمات آسانسور ستارخان – سرویس ماهیانه آسانسور در ستارخان- تعمیر نگهداری آسانسور ستارخان – تعرفه نگهداری آسانسور ستارخان – تعرفه سرویس آسانسور در ستارخان – قیمت سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان – سرویس و تعمیر آسانسور در ستارخان – تعمیر و سرویس آسانسور ستارخان – قیمت تعمیرات آسانسور ستارخان – قیمت سرویس آسانسور ستارخان – قیمت تعمیر آسانسور ستارخان

همانطور که می دانیم آسانسور دارای قطعات تجهیزات و متعلقات بسیار زیادی می باشد یکی از این قطعات و تجهیزات زنجیر جبران آسانسور نام دارد در این مقاله به  تفصیل به بررسی و چگونگی عملکرد زنجیر جبران آسانسور می پردازیم.

ستارخان

تعمیر آسانسور ستارخان
تعمیر آسانسور ستارخان

 محله ستارخان یکی از محله های غرب تهران می باشد که این محله بسیار محبوب و سرزنده است محله ستارخان از سمت شرق به تهران ویلا و میدان توحید متصل می گردد. همچنین محله ستارخان از سمت غرب به برق آلستوم و فلکه اول و دوم صادقیه منتهی می گردد.

 از مکان های معروف محله ستارخان می‌توان به مسجد بزرگ ستارخان و همچنین مغازه ها و فروشگاه های لوازم خانه و رستوران های بزرگ اشاره نمود.

کلیه خدمات مربوط به تعمیر آسانسور ستارخان و سرویس آسانسور ستارخان توسط سرویسکار آسانسور ستارخان انجام می گردد.

زنجیر جبران چیست؟

سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان
سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان

زنجیر جبران از مهم‌ترین قطعات در سیستم آسانسور می باشد وقتی که ارتفاع ساختمان زیاد است به دلیل افزایش طول مسیر حرکت و همچنین ارتفاع چاه آسانسور  طول سیم بکسل افزایش پیدا می کند و موجب عدم تعادل و همچنین برهم خوردن وزن تعادل بین وزن قاب وزنه و همچنین کابین آسانسور می گردد.

مجموعه آسانسور و پله برقی تعادل پیشگام در سرویس و نگهداری آسانسور  و تعمیرات آسانسور ستارخان توسط تعمیرکار آسانسور ستارخان شما عزیزان را در ارتباط با زنجیر جبران و تمامی متعلقات آسانسور راهنمایی خواهد کرد.

به این معنی که هر چقدر وزن تعداد رشته های سیم بکسل آسانسور بیشتر گردد عدم تعادل وزنی نیز بیشتر خواهد شد و امکان رخ دادن حوادث بیشتر می‌شود.

اهمیت زنجیر جبران

تعمیرکار آسانسور ستارخان
تعمیرکار آسانسور ستارخان

 برای جلوگیری از وقوع حوادث، کاری که زنجیر جبران انجام می دهد ایجاد تعادل دینامیکی و همچنین تعادل مکانیکی بین دو سمت قاب وزنه و کابین آسانسور می باشد.

ساختمان هایی که بسیار مرتفع هستند هنگامی که کابین در بالاترین و پایین ترین طبقه قرار گیرد مجموعه وزن سیم بکسل ها که سنگین است به یک طرف فلکه کششی منتقل می گرد.

و این امر باعث سر خوردن روی فلکه کششی یا مصرف بیش از اندازه انرژی و همچنین گرم شدن موتور می‌شود و برای جلوگیری از این مورد زنجیر جبران برای متعادل سازی وزن سیم بکسل های و تعلیق کابین و همچنین قاب وزنه تعادل به کار می رود و عمل می نماید و همچنین نیمی از وزن تراول کابل مورد استفاده را پوشش می دهد.

متریال زنجیر جبران

تعمیرات آسانسور ستارخان
تعمیرات آسانسور ستارخان

زنجیر جبران نوعی زنجیر می باشد که از جنس فولاد و همچنین روکش پلاستیک است که وزن آن را به گونه‌ای انتخاب می‌کنند که هم وزن با سیم بکسل ها شود تا بتوان تعادل را در طبقات بالا و همچنین در طبقات پایین ایجاد نمود.

استفاده نکردن از زنجیر جبران و خطرات آن

سرویسکار آسانسور ستارخان
سرویسکار آسانسور ستارخان

متاسفانه بسیاری از مالکان ساختمان ها و برج های مسکونی و مرتفع نمی‌دانند زنجیررجبران آسانسور چیست و چگونه عملکردی دارد.

بنابراین مدیران محترم ساختمان می بایست به این امر دقت کافی و لازم را بنمایند و با استفاده از تکنسین معتبر و سرویسکار آسانسور ستارخان معتبر و متعهد از یک شرکت آسانسور معتبر راهنمایی بخواهند.

دلیل این عدم آگاهی می تواند ناآگاهی افراد ساکن ساختمان و به خصوص شخص مدیر ساختمان در ارتباط با دستگاه آسانسور و متعلقات و پیچیدگی ها و تجهیزات بسیار مهم آن و مسئله مهم اهمیت سرویس آسانسور ستارخان به صورت ادواری باشد.

درصورت عدم سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان به صورت ماهانه و دورهای و استفاده نکردن از یک تعمیرکار آسانسور ستارخان ماهر عدم آگاهی می‌تواند آسیب‌ها و خطرات جدی جانی برای ساکنین داشته باشد.

و متاسفانه عدم آگاهی مدیران ساختمان و عدم پرداخت هزینه جزئی برای ایمن سازی و استاندارد سازی آسانسور ساختمان منجر به بروز اتفاقات بسیارناگواری خواهد شد.

مشکلاتی که به دلیل عدم استفاده از زنجیر جبران در آسانسور ساختمان به وجود می آید به شرح زیر می باشد:

خوردگی و ساییدگی شیارهای فلکه اصلی

ساییدگی و آسیب جدی سیم بکسل ها

مصرف بیهوده انرژی و همچنین تلف شدن انرژی

کاهش عمر مفید موتور آسانسور

سر خوردن سیم بکسل ها بر روی فلکه کششی

تعمیرات آسانسور ستارخان و سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان توسط مجموعه آسانسور تعادل به صورت ماهانه و ادواری انجام می گردد.

نکات مهم در زمان استفاده از زنجیر جبران

سرویس آسانسور ستارخان
سرویس آسانسور ستارخان

 استفاده از زنجیر جبران باعث می شود تا سر و صداها کمتری تولید شود که علت آنها می‌تواند برخورد زنجیر ها به هم و مسائل دیگری باشد بهترین راه حل برای حذف این سرو صدا ها این است که از زنجیر روکش دار استفاده گردد.

میخوایی بیشتر بدونی؟  شرکت سرویس آسانسور در تهران

نکته مهم دیگر در خصوص استفاده از زنجیر جبران این است که هرگز نباید زنجیر جبران به کف چاه برخورد نماید و همچنین به دلیل قوس و قطر پایین زنجیر جبران مدل کابلی بیشتر از انواع زنجیر جبران آسانسور مدل معمولی استفاده می نمایند

و همچنین زمان حرکت و چون بازگشت قسمت پایین زنجیر به حالت اولیه آن بیشتر می باشد بنابراین بهتر است به حدود یک و ۱.۲ سانتی متر فضا وجود داشته باشد. استفاده از زنجیر روکش دار می تواند تا حد بسیار زیادی سر و صدا ها را کم کند.

انواع زنجیر جبران آسانسور

سرویس آسانسور ستارخان
سرویس آسانسور ستارخان

زنجیر جبران آسانسور انواع مختلفی دارد که به تعدادی از آنها به شرح زیر اشاره می نماییم

شما می توانید از سرویسکار آسانسور ستارخان مجموعه آسانسور تعادل در خصوص تعمیرات آسانسور ستارخان و همه چیز در ارتباط استفاده از زنجیر جبران مناسب مشاوره بگیرید.

زنجیر جبران کابلی با روکش باتومی pvc

زنجیر جبران کنف دار که قدیمی است و نوع سنتی زنجیر جبران می باشد.

زنجیر جبران روکش دار پلاستیکی

چگونگی استفاده از زنجیر جبران

شرایطی وجود دارند که باعث می گردند تا از انواع زنجیر جبران آسانسور بتوان استفاده نمود که پیشنهاد می شود از تعمیرکار آسانسور ستارخان گروه آسانسور و پله برقی تعادل و تجربیات مفیدش در این خصوص استفاده نمایید

زمانی که تعداد توقف های یک ساختمان بیشتر از ۱۰ توقف باشد و همچنین متراژ ارتفاع ساختمان بیشتر از ۲۷ متر باشد.

زمانی که وزن سیم بکسل های معلق  بزرگتر مساوی ۲۰ درصد کابین باشند.

زمانی که طول مسیر حرکت کابین بیشتر از ۳۳ متر باشد.

زمانی که وزن سیم بکسل ها بزرگتر از وزن یک نفر یعنی بیشتر از وزن ۷۵ کیلوگرم باشد.

محاسبه وزن زنجیر جبران

به طور معمول  تعمیرکار آسانسور ستارخان و سرویسکار آسانسور ستارخان می‌دانند وزن نظر زنجیر جبران آسانسور چیست و چگونه باید محاسبه گردد.

همانطور که اشاره شد با استفاده از سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان و سرویس آسانسور ستارخان و همچنین تعمیر آسانسور ستارخان به صورت دوره ای و ماهانه نه‌ تنها تمام متعلقات و تجهیزات و موارد مربوط به زنجیر جبران بلکه تمامی متعلقات آسانسور بررسی می گردد

از جمله موتور آسانسور، سیم بکسل ها، سیم کشی ها، درب ها حتی تهویه داخل آسانسور و کابین مورد بررسی قرار می گیرد.

  در این صورت شما با مشکلات کمتری برخورد خواهید کرد زیرا آثار شما هر ماه به روز رسانی می گردد و این امر موجب افزایش طول عمر مفید آسانسور ساختمان می گردد.

در ادامه توجه داشته باشید درخصوص محاسبات نصف وزن تراول کابل به علاوه وزن سیم بکسل های معلق می بایست در ابتدا به دست بیاید و ابتدا باید وزن مجموع معادل سیم بکسل ها را به دست آوریم

نکته بسیار کلیدی و مهم برای نصابها

نکته بسیار کلیدی و مهم برای نصابهای آسانسورهای کششی این است که اگر می‌خواهند متوجه شوند که آسانسور نیاز به زنجیر نمایند.

و همچنین در همین هنگام است که قاب وزنه آسانسور به سمت پایین می رود تکنسین ماهر سعی می کند به ازای هر دو متر حرکت یک بار دستش را از روی جعبه رویزیون بردارد تا با این کار آسانسور متوقف گردد

در این حالت اگر در لحظه‌ای که توقف شوکی را بر کابینه احساس کرد به طور قطع و به طور یقین باید مطمئن باشد که وزن سیم بکسل ها به سمت کابین می‌باشد و همین است که موجب می شود تعادل بین کابین وزنه از بین برود.

در ادامه اشاره می گردد که مجموعه آسانسور و پله برقی تعادل در تمامی زمینه‌های مربوط به نصب و راه اندازی، بیمه آسانسور، اخذ استاندارد آسانسور و پشتیبانی و سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان آماده ارائه کلیه خدمات مربوط به آسانسور در تمامی مناطق تهران بزرگ همچنین در غرب تهران منطقه ستارخان می باشد.

نکات تاکیدی:

تعمیر آسانسور ستارخان –  سرویس و تعمیر آسانسور ستارخان – تعمیر و سرویس آسانسور در ستارخان – سرویس آسانسور ستارخان – سرویس آسانسور در ستارخان – تعمیرات آسانسور در ستارخان سرویس و نگهداری آسانسور در ستارخان – رفع خرابی آسانسور ستارخان – سرویسکار آسانسور در ستارخان – تعمیرکار آسانسور در ستارخان – هزینه خدمات آسانسور ستارخان – سرویس ماهیانه آسانسور در ستارخان- تعمیر نگهداری آسانسور ستارخان – تعرفه نگهداری آسانسور ستارخان – تعرفه سرویس آسانسور در ستارخان – قیمت سرویس و نگهداری آسانسور ستارخان – سرویس و تعمیر آسانسور در ستارخان – تعمیر و سرویس آسانسور ستارخان – قیمت تعمیرات آسانسور ستارخان – قیمت سرویس آسانسور ستارخان – قیمت تعمیر آسانسور ستارخان

سرویس و نگهداری آسانسور غرب تهران:

تعمیر آسانسور پونکتعمیر آسانسور شهرک غربتعمیر آسانسور مرزدارانتعمیر آسانسور سعادت آبادتعمیر آسانسور شهرزیباتعمیر آسانسور منطقه 22 چیتگر دریاچه تعمیر آسانسور جنت آبادتعمیر آسانسور شهران

  • مقالات مرتبط
guest
2 دیدگاه ها
قديمي ترين
جديدترين
Inline Feedbacks
View all comments
سرویس آسانسور

در صورت خرابی آسانسور خود با ما تماس بگیرید. کاشناسان ما بعد از بررسی مورد را به نزدیک ترین تکنسین اطلاع داده و در کمتر از 1 ساعت جهت رفع خرابی به پروژه شما مراجعه خواهد کرد.

این مطلب گواه بر توانایی بالای ما در جلب رضایت مشترکین گرامی می باشد

منتظر تماس شما هستیم

شهرزیبا خ آیت اله کاشانی
02147627282
02144340047
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)