دلایل خرابی آسانسور

خرابی آسانسور
خرابی آسانسور

آسانسور جزیی از ساختمان است که به اشکال گوناگون در انواع مختلفی از ساختمانها اعم از مسکونی اداری و تجاری وجود دارد و مورد استفاده می باشد در ادامه به برخی از مشکلاتی که ممکن است باعت خرابی آسانسور شود اشاره می کنیم. لازم به ذکر است عدم استفاده از سرویس و نگهداری آسانسور به صورت اصولی، اصلی ترین دلیل خرابی آسانسور ها  می باشد.

دلایل خرابی های مکرر آسانسور

استفاده ناصحیح از آسانسور

استفاده ناصحیح از آسانسور متاسفانه مشکلات بسیار زیاد و هزینه بری را برای ساکنین و مدیران محترم ساختمان به همراه دارد. حمل بار سنگین و استفاده بیش از ظرفیت آسانسور مشکلساز خواهد بود و موجب خرابی آسانسور میگردد.

استفاده از متریال و قطعات نامرغوب و غیر استاندارد

اینکه آسانسور شما اعم از مسکونی، تجاری و اداری توسط چه تیمی و طبق چه استانداردهایی نصب و راه اندازی می شود بسیار حائز اهمیت است. استفاده از تیم حرفه ای موجب کاهش هزینه و خطرات جانی و مالی احتمالی می گردد.

عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ادواری و ماهانه

متاسفانه تعداد معدودی از مدیران ساختمان ها تا زمانیکه مشکل اساسی برای آسانسور ساختمان پیش نیاید و آسانسور به طور کامل از حرکت نیاستد و یا کسی در آن گیر نکند اقدام به سرویس و نگهداری و رفع خرابی آسانسور ساختمان نخواهند کرد.

درصورتی که به وسیله عقد قرارداد با یک شرکت معتبر فعال در حوزه  ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور امنیت جانی خانواده خود و سایر ساکنین ساختمان را تضمین خواهید کرد.

جلوگیری از بسته شدن درب ها

جلو گیری افراد از بسته شدن درب های آسانسور در برخی موارد مشاهده شده است که این امر موجب خسارات زیادی به آسانسور می شود.و یکی از علل اساسی خرابی آسانسور می‌باشد.

استفاده از تعمیر کاران متفرقه و غیر متخصص

متاسفانه مشاهده می شود که برخی از مدیران محترم ساختمان برای پرداخت مبالغ کمتر و کم کردن هزینه های ساختمان با دیدگاه 100% نادرست اقدام به سپردن سرویس و یا رفع خرابی آسانسور ساختمان خود به دست سرویس کاران و تعمیرکاران غیر متخصص به صورت موردی در زمان وقوع خرابی آسانسور  می نماید متاسفانه این امر بدون درنظر گرفتن اهمیت جان و مال افراد و ساکنین صورت می گیرد درحالی که این موضوع باعث تحمیل خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری خواهد شد.

امکان وجود برخی عیوب و خرابی در برد تابلو فرمان و برد درب

بررسی ادواری و مرتب و به موقع قطعات آسانسور توسط سرویس کاران مجرب و سرویس  و نگهداری آسانسور به طور ماهیانه مسلما از بروز خرابی در تابلو فرمان و برد سر درب جلوگیری خواهد کرد.

انواع خرابی های آسانسور

1-محبوس شدن افراد در آسانسور

از شایع ترین و وحشت انگیز ترین خرابی های آسانسور می توان به محبوس شدن افراد اشاره کرد که دلایل بسیاری مثل استفاده از قطعات بی کیفیت و عدم سرویس و نگهداری آسانسور به طور ادواری و ماهانه اشاره کرد.

2-گیرکردن آسانسور در طبقات

این مورد می تواند به دلایل مختلفی از جمله گیرپاچ گیربوکس موتور، جمع شدن سیم فولادی روی کابین، فرسودگی پاراشوت ها و …اتفاق بیافتد.

3-خرابی موتور آسانسور

در زمانی که موتور آسانسور روشن نمی شود باید تمامی سیم ها و اتصالات کلید ها و پریزها مورد بررسی قرار گیرند و همچنین بررسی گیربکس بسایر حائز اهمیت می باشد از آن جهت که موتور گیربکس می بایست به طور کامل بررسی و عیب یابی شود.

4-عیوب مربوط به درب طبقات و کابین

در برخی مواقع زمانی که دستگیره درب طبقه با کمان درب بازکن فاصله داشته باشد باعث ایجاد اختلال در عملکرد قفل درب می شود.

میخوایی بیشتر بدونی؟  سرویس و نگهداری آسانسور تهران

5-قطعی برق آسانسور

بیشترین دلیل از حرکت ایستادن آسانسور می تواند  قطعی برق باشد که میتواند  به دلیل مشکلات و ایرادات الکتریکی و مکانیکی باشد که سرویس کار مجرب به یقین و به سرعت می تواند منشا مشکلات برقی را تشخیص داده و خرابی آسانسور را رفع کند.

6-باز نشدن درب آسانسور

این مورد می تواند  به دلیل چسبیدن لته های درب اتومات کابین بر روی ریل ها و یا ضعیف شدن موتور سر درب کابین اتفاق بیافتد.

7-بسته نشدن درب کشویی آسانسور

بسته نشدن درب آسانسور یکی از خرابی های آسانسور به شمار می رود که می تواند مربوط به دلایل الکتریکی و مکانیکی باشد که آسیب دیدن قطعات مرتبط با درب از مهمترین آن می باشد.

8-متوقف نشدن آسانسور در طبقات به صورت همسطح

می توان از دلایل بروز این مشکل را عدم تنظیم درایو جهت فرمان به موتور آسانسور و همچنین عدم تنظیم سنسور های طبقات نام برد.

9-افزایش دمای آسانسور و افزایش دمای موتور

زمانی که افزایش دما رخ می دهد لزوم عیب یابی خرابی آسانسور اهمیت بیشتری پیدا می کند این مورد می تواند به دلایل گوناگونی همچون ایجاد مشکل در تهویه آسانسور و همچنین به دلیل کوتاه شدن مسیر جریان الکتریکی آسانسور و افزایش میزان جریان برق ورودی به داخل کابین اتفاق بیافتد در نهایت با کمک تکنسین و تعمیرکار ماهر و مجرب می توان این نقوص را برطرف کرد.

انتظار زیاد برای رسیدن آسانسور به طبقات

زمان انتظار زیاد که بیشتر در آسانسور ساختمان های قدیمی مشاهده می شود می تواند به دلایل گوناگونی از جمله تابلو قدیمی و فرسوده باشد، تابلو جدید می تواند راندمان عملکرد آسانسور را بالا ببرد.

برق گرفتگی و آتش سوزی

فرسودگی سیم برق رسانی آسانسور، استاندارد نبودن باکس، حریق هایی که به عمد اتفاق می افتد برخی از دلایل  برق گرفتگی و آتش سوزی به شمار می رود. استفاده از بیمه آسانسور در زمان بروز حادثه خسارات احتمالی را جبران خواهد کرد. بیمه آسانسور بیمه آسانسور را جدی بگیریم

صدای بیش از حد هنگام استارت موتور آسانسور

این مورد می تواند به دلیل از کار افتادن کلید گریز از مرکز رخ بدهد باید برای رفع خرابی توسط آوومتر کلید را تست کرده و رفع نقوص انجام گردد.

صداهای نامتعارف و غیرعادی

شنیده شدن صداهای ناهنجار نشان از خرابی آسانسور می دهد عیب یابی به موقع آسانسور در این مواقع توسط تیم سرویس و نگهداری حرفه ای آسانسور کمک شایانی به حل مشکل بدون صرف وقت و هزینه زیاد می کند.

سخنی با شما

همانطور که اشاره شد موارد متعددی باعث خرابی آسانسور می شود اما نکته حائز اهمیت این است که تعداد این خرابی ها در ماه و همچنین در سال به حداقل برسد و این امر بدون به کار گیری سرویس کاران مجرب و استفاده از سرویس و نگهداری آسانسور به طور ادواری امکان پذیر نخواهد بود لذا از همشهریان محترم تقاضا داریم به این امر توجه ویژه داشته باشند تیم سرویس کاران آسانسور و پله برقی تعادل همواره می کوشد تا با به کارگیری تعمیرکاران آموزش دیده و متعهد شما را در استفاده امن و با آرامش خیال از آسانسور ساختمان خود یاری دهد شما می توانید با عقد قرارداد به طور رسمی به صورت ادواری و ماهیانه از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور تعادل بهره مند شوید.

روی ما حساب کنید.

سرویس آسانسور
سرویس آسانسور

https://www.taadollift.com

02147627282

سرویس آسانسور
سرویس آسانسور
سرویس آسانسور
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)