کلمات مرتبط : تعمیر آسانسور شهرک غرب – تعمیرات آسانسور شهرک غرب – سرویس آسانسور شهرک غرب – سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب – تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب – سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس قطعات آسانسور شهرک غرب – سرویس ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس کار آسانسور در شهرک غرب

کلیه موارد فوق توسط گروه آسانسور پله برقی تعادل با بازدید اولیه رایگان در غرب تهران و شهرک غرب انجام می گردد.

تعمیر آسانسور شهرک غرب

تعمیر آسانسور شهرک غرب
تعمیر آسانسور شهرک غرب

شهرک غرب یکی از مناطق شمال غرب تهران می باشد. که دارای شهرسازی مدرن و امکانات رفاهی و درمانی خانه های ویلایی و آب و هوای نسبتا پاکیزه می باشد. شهرک غرب به چند اتوبان اصلی از جمله همت و چمران و شیخ فضل الله و نیایش دسترسی دارد.

شهرک غرب دارای خیابان ها و بلوار های اصلی به نام خیابان ایران زمین – میدان صنعت – فرحزادی – بلوار دریا- پاکنژاد – بلوار دادمان – خیابان سپهر – گل افشان و … می باشد. گروه پشتیبانی آسانسور تعادل در تمامی مناطق شهرک غرب آماده ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب می باشد.

آسانسور وسیله ای مکانیزه که در راستای یک چارچوب مشخص به صورت عمودی به جابجایی مسافر و یا اجسام می پردازد آسانسور ارتباط مستقیم با جان کاربران دارد بنابراین می بایست ایمن و همچنین قابل اعتماد و دارای کارایی بسیار بالا باشد.

کلمات مرتبط :

تعمیر آسانسور شهرک غرب – تعمیرات آسانسور شهرک غرب – سرویس آسانسور شهرک غرب – سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب – تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب – سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس قطعات آسانسور شهرک غرب – سرویس ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویسکار آسانسور در شهرک غرب

سه مرحله بسیار مهم را می‌توان در ارتباط  عملکرد آسانسور به تفکیک نام برد:

تعمیر آسانسور شهرک غرب
تعمیر آسانسور شهرک غرب

 

مرحله اول: این مرحله شامل مراحل مربوط به قبل از ساخت و یا مرحله طراحی و نقشه کشی در جریان ساخت سازه ساختمانی می باشد.

مرحله دوم: مربوط به طراحی ساخت و مونتاژ مکانیکی آسانسور است.

مرحله سوم: در ارتباط با نگهداری و پشتیبانی خدمات آسانسور می باشد.

این مراحل از همدیگر جدا هستند ولی بر روی کارکرد و عملکرد نهایی آسانسور تاثیر بسیار چشمگیری دارند،  به طوری که عملکرد ضعیف در هر کدام از این مراحل می تواند مراحل بعدی را زیر سوال برده و همچنین تحت تاثیر قرار دهد.

انواع عملیات و فعالیت های مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور:

تعمیرات آسانسور در شهرک غرب
تعمیرات آسانسور در شهرک غرب

 

1.عملیات مربوط به بازرسی آسانسور:

بازرسی های مربوط به آسانسور در مقاطع زمانی مشخص و برنامه ریزی شده انجام می گیرد تا مشخص شود که آیا آسانسور به  تعمیرات پیشگیرانه نیاز دارد یا خیر.

2.تعمیرات پیشگیرانه

تعمیرات پیشگیرانه زمانی صورت می‌گیرد که هنوز وسایل و متعلقات و تجهیزات قطعات مربوط به آسانسور در حال کار بوده و هیچ مشکلی به ظاهر ندارند اما احتمال می‌رود که به زودی دچار خرابی شوند و تعمیرکار آسانسور این پیش‌بینی را می‌کند که این قطعه یا قطعات بهتر است تعویض یا تعمیر گردند.

3.سرویس

عملیات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور مربوط می شود به بررسی کلیه قطعات و تجهیزات و متعلقات مربوط به آسانسور از موتور آسانسور کابین آسانسور و درب های آسانسور گرفته تا سایر موارد بسیار مهم که می بایست هر ماه به صورت ادواری توسط یک سرویسکار آسانسور ماهر و آموزش دیده مورد بررسی قرار گیرند.

سرویس و نگهداری آسانسور:

تعمیر آسانسور شهرک غرب
سرویس آسانسور شهرک غرب

 

عبارت تاکیدی:

تعمیر آسانسور شهرک غرب – تعمیرات آسانسور شهرک غرب – سرویس آسانسور شهرک غرب – سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب – تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب – سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس قطعات آسانسور شهرک غرب – سرویس ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس کار آسانسور در شهرک غرب

سرویس و نگهداری آسانسور نظارت مداوم و مستمر بر روی عملکرد تمامی سیستم  بعد از نصب و راه اندازی آسانسور می باشد.

در حالت کلی تمامی ماشین آلات و دستگاه های الکتریکی و مکانیکی موتوری نیازمند بررسی، بازرسی و به روزرسانی به صورت مستمر می باشند هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری به صورت ماهانه و ادواری نباشد.

به خصوص سیستم ها و دستگاه هایی همانند آسانسور که ایمنی در آن ها نقش بسیار اساسی و مهمی را ایفا می نماید.

آسانسور می بایست به طور منظم و مرتب حداقل یک بار توسط یک سرویسکار آسانسور مجرب و مطمئن از یک شرکت آسانسور متخصص در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور سرویس گردد.

سرویس و نگهداری آسانسور بسیار از لحاظ اقتصادی نیز می تواند به صرفه باشد. برخلاف اعتقاد برخی از همشهریان محترم که گمان می کنند تا زمانی که آسانسور خراب نشده از حرکت نایستاده است نیاز به سرویس و نگهداری آسانسور و تعمیرات آسانسور نمی باشد.

نکات مهم سرویس و نگهداری آسانسور

تعمیر آسانسور شهرک غرب
تعمیرات آسانسور شهرک غرب

 

وقتی که یک دستگاه آسانسور به صورت مرتب مورد بازبینی و به روزرسانی قرار گیرد و زمانی که سرویسکار آسانسور تشخیص دهد یک قطعه نیاز به تعمیر و تعویض دارد در این صورت از آسیب جدی به قطعات آسانسور و متعلقات آن جلوگیری می گردد، بنابراین این امر موجب کاهش هزینه‌های سرسام‌آور احتمالی می گردد.

بنابراین زمانی که یک قطعه به موقع تعویض یا تعمیر نشود مطمئناً باعث اختلال در عملکرد سایر قطعات دستگاه آسانسور نیز می گردد بنابراین خرابی های جبران ناپذیری به کل سیستم وارد می نماید از آن موارد سیستم مربوط به ترمز ایمنی و گاورنر و ضربه گیرها می باشد. ممکن است باعث بروز حوادث و خطرات جانی شود.

برای مثال زمانی که یک سیم بکسل درحال فرسودگی می باشد این فرسودگی و خوردگی سیم بکسل ها می تواند باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و همچنین هرزگرد گردد پس فلکه های کششی نیز می ‌تواند در معرض فرسودگی قرار گیرد.

در حالی که ترمز ایمنی آسانسور یا همان پاراشوت فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل می تواند موجب سقوط آسانسور گردد و همچنین آسیب های جبران ناپذیری را از لحاظ جانی و مالی برای ساکنین و کاربران بالاخص از لحاظ قانونی شخص مدیر ساختمان ایجاد نماید.

کلمات مرتبط :

تعمیر آسانسور شهرک غرب – تعمیرات آسانسور شهرک غرب – سرویس آسانسور شهرک غرب – سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب – تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب – سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس قطعات آسانسور شهرک غرب – سرویس ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس کار آسانسور در شهرک غرب

بازرسی های مربوط به آسانسور بر اساس استانداردهای زیر انجام می گردد:

تعمیر آسانسور شهرک غرب
تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب

 

– استانداردهای ملی ایران سال 63

– استاندارد جهانی ASME.A7.1

عملیات مربوط به بازرسی جامع آسانسور به شرح زیر می باشد:

– عملکرد قفل ها و دربهای کابین و طبقات

– سیستم های کنترلی الکتریکی و محرکه آسانسور و همچنین ایمنی

میخوایی بیشتر بدونی؟  ریل آسانسور

– سیستم های مربوط به ترمز ایمنی گاورنر و ضربه گیرها

– سیستم مربوط به تعلیق کابین و همچنین مسیر حرکت کابین بر اساس مکانیزم تعادل

همانطور که اشاره شد بسیاری از خرابی ها به مرور زمان اتفاق می‌افتند مانند شل شدن اتصالات خستگی قطعات سایش سیم بکسل و غیره  بنابراین سرویس و نگهداری صحیح و به موقع تضمین‌کننده آسایش و ایمنی مسافران و کاربران آسانسور می باشد.

مقررات مربوط به ایمنی ترمز آسانسور ساختمان:

تعمیر آسانسور شهرک غرب
سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب

 

هرگاه به هر دلیلی سرعت حرکت کابین آسانسور از سرعت نامی بیشتر شود ترمز آسانسور می بایست عمل نماید

اگر کابین با ۱۲۵ درصد بار نامی در سرعت معمول همیشگی خود در حال حرکت باشد ترمز ها می بایست  قادر به ایست و توقف کامل دستگاه آسانسور باشند و همچنین بلافاصله آسانسور در حالت حرکت را ایست کامل نموده و ساکن نگهدارند.

موارد مربوط به ایمنی ترمز آسانسور:

عبارت تاکید شده:
تعمیر آسانسور شهرک غرب – تعمیرات آسانسور شهرک غرب – سرویس آسانسور شهرک غرب – سرویس و نگهداری آسانسور شهرک غرب – تعمیرکار آسانسور در شهرک غرب – سرویس و نگهداری ماهیانه آسانسور شهرک غرب – سرویس قطعات آسانسور شهرک غرب

– توسط فنرهای فشاری و یا نیروی برق عمل نماید.

– اگر جریان برق قطع شود می بایست حداقل دو وسیله مستقل الکتریکی کنترل کننده وجود داشته باشد.

– ترمز توسط الکترو هیدرولیک و الکترو مغناطیس می بایست باز شود.

– آسانسور  باید دارای حداقل دو کفشک به همراه لنت های نسوز باشدکه بر روی دیسک عمل می نماید.

در آسانسور استفاده از ترمز نواری مجاز نمی باشد.

 سرویس آسانسور چیست؟

از آنجایی که این وسیله نقلیه یا به عبارتی این دستگاه، زندگی را برای انسان ها آسانتر نموده است هیچ فرقی نمی‌کند در منزل یا محیط کار و یا فضاهای تجاری آسانسور نصب شده باشد تمامی آسانسور های به کار رفته در همه ساختمان ها اعم از اداری، تجاری و مسکونی نیازمند بررسی و سرویس و نگهداری ماهیانه می باشند.

مزایای سرویس و نگهداری آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور باعث افزایش طول عمر دستگاه آسانسور ساختمان می گردد به این صورت که اگر یک سرویس کار مجرب به صورت ماهانه به بررسی تمامی قطعات و تجهیزات متعلق به آسانسور ساختمان بپردازد

بایذ اطمینان حاصل کند که تمامی تجهیزات به درستی کار میکنند مسلماً هزینه های اضافی بابت رفع خرابی آسانسور به صورت مکرر کم شده و نیاز مکرر برای تعمیر و تعویض قطعات کم می گردد.

نکته قابل ذکر این است که در صورت عدم وجود قرارداد معتبر  با یک شرکت آسانسور در زمینه سرویس و نگهداری آسانسور شما نمی توانید اقدام به بیمه آسانسور ساختمان خود نمایید.

زیرا شرکت‌های بیمه از لحاظ قانونی برای ساختمان هایی که قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور ندارند خدماتی ارائه نمی دهند و هیچ مسئولیتی را در قبال پرداخت خسارت قبول نمی کند.

قابل توجه مدیران ساختمان ها

تعمیر آسانسور شهرک غرب
سرویس آسانسور شهرک غرب

 

مدیران ساختمان توجه داشته باشند که می بایست با یک شرکت معتبر قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور داشته باشند تا ساکنین و کاربران ساختمان را در امنیت و آسایش قرار داده و تا با خیال آسوده از دستگاه آسانسور استفاده نمایند.

عوامل تاثیرگذار در خرابی های آسانسور

– نگهداری نامناسب آسانسور

– بسته شدن درب های آسانسور با سرعت و شتاب بیش از اندازه

– استفاده بیش از ظرفیت مجاز آسانسور

–  دائم روشن بودن لامپهای کابین

– جلوگیری از بسته شدن درب اتوماتیک کابین آسانسور به صورت دستی و به زور

– ضربه زدن به شاستی ها و درب آسانسور

– عدم استفاده از یک سرویس کار مجرب ماهر و آموزش دیده

– عدم سرویس و نگهداری آسانسور به صورت ماهانه و ادواری

– بی توجهی به صداهای مکرر و غیر عادی آسانسور

– تعویض نکردن قطعات فرسوده و عدم توجه پیشنهادات سرویسکار آسانسور تنها به دلیل صرفه جویی در هزینه ها

– تکان دادن کابین آسانسور توسط کاربران به صورت عمد

سرویس و نگهداری آسانسور در بخش موتورخانه آسانسور به چه شکل می باشد؟

– تمیز کردن الکتروموتور گیربکس

– تمیز کردن کلیه تجهیزات و متعلقات مربوط به موتورخانه آسانسور

– بررسی فلکه اصلی هرزگرد و شیارهای فلکه و همچنین بازدید از لنت‌های ترمز و تمیز کردن دیسک ترمز

– بازدید کنتاکتور ها و رله ها و همچنین بازدید مگنت ترمز ها و تنظیم آن ها

– آچارکشی پیچ و مهره ها و همچنین پایه موتور و گیربکس

– رگلاژ کفشک های کابین و همچنین وزنه تعادل

– بازدید سیستم تهویه موتورخانه آسانسور و بررسی عملکرد صحیح آن

– کنترل و بررسی روشنایی موتورخانه

–  بررسی عملکرد و بازدید سری ایمنی و حد بالا و پایین

– بازدید و بررسی قفل درب موتورخانه

– بررسی صدا ها غیر عادی و همچنین بازدید و بررسی لرزش های غیر عادی در تجهیزات و متعلقات در داخل موتورخانه

– بررسی و بازدید میزان محکم بودن اتصالات ترمینالهای فرمان و قدرت و محکم نمودن آن

– کنترل و بررسی عملکرد درست کنترل بار و کنترل فاز و فیوز ها و همچنین مدار های ایمنی

سرویس و نگهداری آسانسور در بخش چاه آسانسور

– بازدید تراول کابل و بررسی بسته های تراول کابل

– نظافت و تمیز کردن کف چاله

– بررسی روشنایی داخل چاه و تمیز کردن آهن ربا

– بررسی و بازدید از کلیه میکروسوئیچ ها

–  تمیزی کنتاکت ها قفل ها

سخن آخر

تعمیر آسانسور شهرک غرب
سرویسکار آسانسور در شهرک غرب

 

تمامی وسایل الکترومکانیکی موتوری که در اطراف خود میبینیم علاوه بر میزان و نحوه استفاده و همچنین نوع آن و کاربردی که دارند احتیاج به سرویس و نگهداری پیدا خواهند کرد و آسانسور نیز از این قاعده مسلماً مستثنا نخواهد بود.

باید به خاطر داشته باشید در برخی موارد نقص و عیب در عملکرد قسمت کوچکی از  آسانسور و عدم توجه به رفع ایوب و و خرابی آن بخش موجب خرابی های بزرگتر و جبران‌ناپذیری در آسانسور می گردد.

اگر سرویس و نگهداری آسانسور به درستی و مرتب به صورت ادواری انجام گردد طول عمر آسانسور افزایش پیدا کرده و از این طریق استانداردسازی آسانسور انجام خواهد شد و نیاز به بازسازی و نوسازی آسانسور در آینده نزدیک کاهش پیدا خواهد کرد.

آسانسور و پله برقی تعادل ارائه دهنده کلیه خدمات مربوط به آسانسور از جمله سرویس و نگهداری آسانسور، خدمات مربوط به بیمه آسانسور، اخذ استاندارد آسانسورو … می باشد.

همشهریان محترم  می‌توانند با یک تماس و ارائه موقعیت محل خرابی، از بازدید رایگان کارشناسان و سرویسکار آسانسور معتبر و مجرب و آموزش دیده این مجموعه استفاده نمایند.

همکاران ما در کمترین زمان ممکن در محل حضور می یابند و با ارائه نظر های کاملاً کارشناسی با رعایت اصول اخلاقی شما همشهریان محترم را راهنمایی خواهند کرد.

با ما در تماس باشید

  • مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
سرویس آسانسور

در صورت خرابی آسانسور خود با ما تماس بگیرید. کاشناسان ما بعد از بررسی مورد را به نزدیک ترین تکنسین اطلاع داده و در کمتر از 1 ساعت جهت رفع خرابی به پروژه شما مراجعه خواهد کرد.

این مطلب گواه بر توانایی بالای ما در جلب رضایت مشترکین گرامی می باشد

منتظر تماس شما هستیم

شهرزیبا خ آیت اله کاشانی
02147627282
02144340047
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)