درب آسانسور

"<yoastmark

 

آسانسور یا بالابر اتاقکی است متحرک که با استفاده از آن افراد و اجسام را در ارتفاع و طبقات جابه جا می کنند. آسانسور یکی از ابتدایی ترین ماشین ساده ساخت بشر است که تمامی آسانسور ها در خصوصیاتی مانند داشتن کابین  و حرکت عمودی و توقف در طبقات مختلف با هم یکسان هستند. اما از نظر نیروی محرکه با هم تفاوت دارند. و انواع مختلفی از آسانسور ها از جمله هیدرولیک- کششی و … وجود دارد. در ادامه همه چیز درباره درب آسانسور را بررسی می کنیم.

در ساختمان های چند طبقه اعم از اداری مسکونی و تجاری از آسانسور استفاده می شود که وظیفه جابجایی افراد را در طبقات برعهده دارد که در ساختمان های گوناگون بنابر نوع سازه و کاربری آسانسور ها با انواع و تجهیزات گوناگون استفاده می شوند.

زمان استفاده از آسانسور به اولین موردی که برخورد می کنیم درب های آسانسور هستند درب های آسانسور در چگونگی دید کابر نقش مهمی ایفا می کنند اینکه درب ها سالم هستند یا مستهلک،روکش استیل دارند یا رنگ استاتیک علاوه بر جنبه زیبایی، وظیفه ایجاد امنیت و عدم سقوط افراد داخل چاهک را بر عهده دارد.

با عنایت به  اهمیت درب های آسانسور هم از لحاظ سلامت و کارایی هم از جنبه زیبایی و هارمونی توجه به بحث  سرویس و نگهداری آسانسور جهت رفع خرابی آسانسور و تعمیرات آسانسور در صورت لزوم بسیار اهمیت دارد تا در صورت بروز هرگونه مشکل سرویسکار جهت رفع نقص و تعمیر آسانسور اقدام نماید و هم در راستای حفظ ظاهر تمامی المان ها به دقت رعایت شوند.

توجه داشته باشید هنگام دریافت خدمات  سرویس از تعمیرکار آسانسور خود بخواهید تا درب ها را نیز مورد بررسی قرار دهد این امر یکی از اصول اصلی خدمات در کل مناطق تحت پوشش به ویژه سرویس و نگهداری آسانسور در غرب تهران می باشد.

به شرح ذیل به ارائه جزئیات بیشتر در خصوص این بخش از آسانسور خواهیم پرداخت.

اطلاعات تکمیلی بیشتر در ارتباط با درب آسانسور

"<yoastmark

 

در آسانسور ها از دو درب استفاده می شود که در این حالت امنیت کاربران در زمان جابجایی در طبقات تامین خواهد شد. که این درب ها، درب کابین و درب طبقات نام گذاری می شوند.

در برخی از آسانسور های قدیمی درب کابین وجود ندارد  در این حالت وقتی آسانسور شروع به حرکت می کند شما می توانید دیوار بین طبقات را مشاهده کنید. که این امر منجر به خسارات و صدمات جبران ناپذیری خواهد شد.

با استفاده از سرویس کار مجرب و آموزش دیده و در قالب سرویس و نگهداری آسانسور غرب تهران به صورت ماهانه می توانید قبل از خرابی آسانسور و اقدام به تعمیر آسانسور تمامی این موارد را بررسی و در جهت رفع نقوص آسانسور اقدام نمایید.

و همچنین می توانید جهت ثبت درخواست خود برای سرویس و نگهداری آسانسور در غرب تهران با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

انواع درب آسانسور

تقسیم بندی انواع درب آسانسور متفاوت است که با توجه به طراحی آسانسور و متناسب با نوع کاربری متفاوت می باشد.

درب لولایی

درب لولایی آسانسور
درب لولایی آسانسور

از ارزانترین و ساده ترین نوع درب می باشند. و به فضای کمی از جهت عرض درب نیاز دارند و برای آسانسور های کوچک و فضای کم مناسب می باشند که با زاویه 90 درجه به دیوار باز می شوند و این موضوع جزو معایب این مدل درب به حساب می آید چون باعث مسدود شدن فضای راهرو می شود از دیگر معایب این درب ها طولانی بودن زمان باز و بسته شدن درب ها می باشد.

میخوایی بیشتر بدونی؟  تست افزونه تماس

درب سانترال

"<yoastmark

 

درب سانترال دو قسمت درب همزمان به هم نزدیک می شوند و یا از هم فاصله می گیرند. از مزایای این درب ها سرعت بالای باز  و بسته شدن درب ها می باشد و همچنین باید به نکته اشاره کرد که درب های سانترال از لحاظ ظاهری بسیار زیبا و شکیل می باشند.

 

درب تلسکوپی

در این مدل در از یک طرف باز می شود و زمان بیشتری نسبت به مدل سانترال برای برای باز شدن صرف می کند.

اجزای تشکیل دهنده درب آسانسور

اجزای درب از قطعات متعددی تشکیل شده اند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

1.مگنت درب آسانسور

این قطعه برای ایمنی آسانسور استفاده می شود و زمان رسیدن درب به طبقه قفل بر مگنت فشار ایجاد می کند و منجر به باز شدن درب می شود از اجزای مگنت میتوان به سیم پیچ مغناطیسی، اهرم و جک اشاره کرد.

2.دیکتاتور

دیکتاتور
دیکتاتور

دیکتاتور از برخورد و ضربه شدید درب با کابین جلوگیری می کند و باعث می شود که درب آسانسور به نرمی و آرامی باز و بسته شود. دیکتاتور قطعه ای است که به مرور زمان دچار مشکل می شود وبهتر است تعویض شود

شما می توانید در قالب سرویس و نگهداری غرب تهران بررسی و رفع هرکونه مشکل آسانسور خود را از تیم حرفه ای تعادل بخواهید وتیم پشتیبانی تعادل با ارسال سرویس کار در کمترین زمان ممکن در جهت رفع خرابی و تعمیر آسانسور ساختمان شما اقدام می نماید.

3.سنسور درب آسانسور

درب آسانسور سنسور
درب آسانسور سنسور

سنسور درب آسانسور نشان دهنده وجود و یا عدم وجود شی و جسم خارجی در جلوی درب و لابه لای آسانسور می باشد.

4.کفشک

کفشک های آسانسور در بالا و پایین آسانسور قرار دارند و به هدایت کردن درب ها برای باز و بسته شدن می پردازند.

در ادامه پیشنهاد می شود مدیران محترم ساختمان به این نکته مهم توجه داشته باشند که برای جلوگیری از خرابی آسانسور به طور مکرر و جلو گیری از تعویض پی در پی قطعات به دلیل خرابی آسانسور آن هم پشت سر هم از بازدید ماهانه آسانسور در قالب سرویس و نگهداری آسانسور غرب تهران توسط سرویس کاران آموزش دیده و مجرب تیم تعادل بهره مند شوند.

آسانسور تعادل همواره می کوشد با خلوص نیت و با هدف جلب رضایتمندی هر چه بیشتر همشهریان گرامی بهترین، امن ترین و سریع ترین خدمات را برای همشهریان عزیز به دنبال داشته باشد.

با عنایت به همین امر از مدیران محترم ساختمان ها اعم از اداری، تجاری و مسکونی خواهشمند است بیمه آسانسور را جدی گرفته و برای جلوگیری از هر گونه خطر مالی و جانی احتمالی اقدام به بیمه نمودن ساختمان نمایند.

در این خصوص شرکت آسانسور و پله برقی تعادل خدمات بیمه رایگان برای ساختمان همشهریان محترم در نظر گرفته است. امید است بتوانیم بیش از پیش در راستای تحقق اهداف شرکت و خدمت رسانی به مشریان گرامی درصنعت آسانسور قدم بگزاریم.

روی ما حساب کنید…

https://taadollift.com

 

 

 

  • مقالات مرتبط
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
سرویس آسانسور

در صورت خرابی آسانسور خود با ما تماس بگیرید. کاشناسان ما بعد از بررسی مورد را به نزدیک ترین تکنسین اطلاع داده و در کمتر از 1 ساعت جهت رفع خرابی به پروژه شما مراجعه خواهد کرد.

این مطلب گواه بر توانایی بالای ما در جلب رضایت مشترکین گرامی می باشد

منتظر تماس شما هستیم

شهرزیبا خ آیت اله کاشانی
02147627282
02144340047
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)