ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می ماند؟

ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می ماند؟

آنچه که اخیرا باعث ترس و بیماری بسیاری از هموطن های ما شده است، ویروس جدیدی است که اولین بار در شهر ووهان چین شناسایی شده است.

این ویروس COVID-19  نامگذاری شده است. نسخه های قدیمی تر این ویروس مانند سارس SARS  در گذشته هم در کشورهای دیگر و همچنین ایران تا حدودی همه گیر شد.

لازم به ذکر است ویروس COVID-19، ویروسی بزرگ و سنگین است در نتیجه نمی تواند در هوا معلق بماند. این ویروس در خارج از بدن انسان برای مدت طولانی نمی تواند بیماری زا باشد این مدت بستگی به نوع محیط دارد.

 سوالی که این روزها مدام برای افراد پیش می آید این است که ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می ماند؟

براساس مطالعات انجام شده توسط محققان، ذرات ویروس کرونا ناشی از سرفه، عطسه و قطرات تنفسی در صورت بسته بودن درب‌ها می‌تواند تا مدت نیم ساعت در داخل محیط آسانسور باقی بماند.

متخصصان هلندی به بررسی مسیر سرفه های افراد و چگونگی و میزان ماندگاری ویروس کرونا در محیط های بسته از جمله داخل کابین آسانسور پرداختند.

میخوایی بیشتر بدونی؟  تعمیر آسانسور تهرانپارس

بنابر این تحقیقات ذرات آلوده درصورت باز شدن متوالی درب های آسانسور می تواند ظرف مدت 4 دقیقه از بین برود.

اگر شما وارد آسانسوری شوید که قبل از ورود شما فرد مبتلا به ویروس کرونا داخل کابین آسانسور بوده است ممکن است هنگام تنفس قریب 100 هزار ذره ویروس کوچک آلوده را وارد بدن خود کنید اینجا است که اهمیت زدن ماسک برروی صورت ضرورت پیدا می کند.

همچنین محققان خاطر نشان کردند درصورت روشن بودن مداوم تهویه داخل کابین آسانسور و استفاده از ماسک توسط افراد،خطر ریسک مبتلا شدن به ویروس کرونا بسیار کاهش می یابد.

 بر این اساس توصیه می شود هنگام استفاده از آسانسور حتما ماسک بزنیم و تا می توانیم از سرفه، عطسه و حتی صحبت کردن در داخل کابین پرهیز کنیم.

منبع خبرگذاری برنا – سندیکای آسانسور و پله برقی ایران

ویروس کرونا در آسانسور چقدر زنده می ماند
سرویس آسانسور
سرویس آسانسور
سرویس آسانسور
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
فهرست
تماس با ما (کلیک کن)