بیمه آسانسور

اهمیت بیمه آسانسور ساختمان

به طور معمول در همه ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی چند طبقه استفاده از آسانسور برای سهولت در رفت و آمد یکی از ابزارهای ضروری برای زندگی بوده و تبدیل به یکی از تاسیسات اصلی هر ساختمان شده است  به همین دلیل هر ساختمانی که آسانسور نفر بر و یا آسانسور حمل بار داشته باشد،بهتر است که بیمه آسانسور داشته باشد بیمه‌ آسانسور یک نوع بیمه مسئولیت مدنی است.اگر در اثرحوادث آسانسور ساکنین ساختمان مقصر شناخته شده و ملزم به جبران خسارات جانی و مالی شوند، شرکت بیمه آسانسور باید تمام خسارات ایجاد شده را جبران کند.

مالک آسانسور می بایست در ابتدای تحویل آسانسور از شرکت سازنده یا نصب کننده آسانسور، گواهی استاندارد از موسسه استاندارد ایران را دریافت کند که البته به طور معمول شهرداری هنگام  پایان کار گواهی استاندارد آسانسور را مطالبه می کند.

طبق قانون مدیر ساختمان به نمایندگی سایر ساکنین و یا شرکت سازنده و نگهدارنده آسانسور اقدام به خرید بیمه مسئولیت مدنی آسانسور می نماید.

با اینکه بیمه آسانسور اجباری نیست باید خاطرنشان کرد برای جلوگیری از آسیب های احتمالی خطرات مالی  و جانی آسانسور عقل سلیم حکم می کند بیمه مسئولیت دارندگان آسانسور در قبال استفاده کنندگان از نمایندگی بیمه توسط مدیر ساختمان ها اعم از ساختمان های اداری  و مسکونی  و تجاری تهیه گردد در این راستا اهمیت سرویس آسانسور به صورت ادواری و ماهانه نیز بسیار اهمیت پیدا می کند.

میخوایی بیشتر بدونی؟  مجله تعادل

در بیمه نامه مسئولیت آسانسور به طور معمول موارد زیر تحت پوشش قرار می گیرد:

غرامت فوت

غرامت نقص عضو

هزینه پزشکی

قیمت بیمه نامه چگونه محاسبه می شود:

استعلام هزینه  طبق موارد زیر محاسبه می گردد:

1 ظرفیت و نوع کاربری آسانسور

2 میزان تعهد درخواست شده از سوی بیمه گذار

3 تعداد توقف طبقات

4 سن ساختمان

با عنایت به موارد فوق الذکر از مدیران و مالکین محترم ساختمان خواهشمند است با یک شرکت سرویس آسانسور که دارای مجوز فعالیت از وزارت صنایع می باشد قرارداد سالیانه داشته باشند تا بصورت ادواری و منظم سرویس آسانسور ساختمان انجام شود که در این صورت امید است احتمال خرابی های مکرر و همچنین احتمال بروز هر گونه حادثه مالی و جانی به حداقل برسد.

guest
1 دیدگاه
قديمي ترين
جديدترين
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] بیمه آسانسور […]

فهرست
تماس با ما (کلیک کن)